Duże pedały w monocyklach King Song

Na wstępie należy zaznaczyć, że nowe pedały nie stanowią fabrycznego wyposażenia żadnego z monocykli King Songa. Będzie trzeba kupić je jako dodatkowe akcesorium „tuningowe”. Niektórzy dystrybutorzy umożliwiają za dopłatą wymianę pedałów przy okazji dostawy nowego monocykla. Warto rozważyć taką opcję, gdyż może ona być bardziej atrakcyjna cenowo niż zakup monocykla w fabrycznej konfiguracji oraz pedałów osobno.

Większa powierzchnia oparcia stopy

Nowe pedały są około 5 cm dłuższe od dotychczasowych, co powinno spodobać się szczególnie posiadaczom osiemnastocalowych monocykli King Songa. Tak powiększone pedały istotnie poprawiają sterowność kółka, co ma największe znaczenie właśnie w dużych kołach serii KS-18S/L/XL. Mniej męczy się stopa (szczególnie, jeśli jest duża), co przy długich trasach ma spore znaczenie. Oczywiście, korzyści odczują także posiadacze modeli 16″ i 14″. Mimo wydłużenia pedałów, mocno zaokrąglone rogi powinny także uniknąć rysowania krawędzi pedałów o podłoże w przypadku ostrzejszych zakrętów.

Lepsze pokrycie antypoślizgowe

Kolejnym ważnym udoskonaleniem jest pokrycie całej powierzchni pedałów pokryciem antypoślizgowym, a powierzchnia pedału jest teraz płaska i równa. Dotychczas stosowane nakładki miały ograniczoną powierzchnię styku z podeszwą buta, co podczas dłuższej jazdy na nierównościach powodowało stałe przesuwanie się buta na pedale i konieczność uciążliwej korekty położenia obuwia. W obu moich King Songach rozwiązywałem ten problem naklejając na pedały równoległe paski taśmy antypoślizgowej Tesa tak, że w efekcie uzyskiwałem to samo, co widać na powyższym zdjęciu. Cieszę się, że King Song w końcu pochylił się nad tym problemem. Nowe pedały są teraz także malowane na czarno, co zdecydowanie poprawia estetykę monocykla. Szary kolor pasował do tego kółka jak wół do karety.

Dotychczas największymi pedałami mogły się pochwalić takie monocykle jak Inmotion V10/V10F czy Gotway MSuper. King Song pod tym względem pozostawał w tyle, co było źródłem frustracji dla tych użytkowników King Songa, których duże stopy wystawały daleko poza obrys pedału. To na szczęście już przeszłość.

Gdzie kupić?

Nowe pedały można zamówić w sklepie internetowym Kingsong.pl w cenie 397 złotych.

Procedura wymiany

Wymiana pedałów zajmuje 15 – 20 minut i na pewno dasz radę zrobić to we własnym zakresie. Aby Ci pomóc, przygotowałem artykuł, w którym opisuję całą procedurę krok po kroku i dzielę się swoimi wrażeniami. W skrócie – naprawdę warto!

Najnowsze artykuły
To Cię może zaciekawić...