Pierwsze Mistrzostwa Polski UTO. Wyścigi UTO i e-hulajnóg już za kilka dni

10 czerwca 2023 r. w Józefowie pod Warszawą odbędą się Pierwsze Mistrzostwa Polski UTO. Na torze Centrum Szkoleniowo-Eventovego AUTEK rywalizować będą pasjonaci elektrycznych monocykli, hulajnóg, deskorolek czy onewheeli. Impreza organizowana jest przez Stowarzyszenie Użytkowników UTO przy współudziale Warsaw Street Riders – grupy zrzeszającej miłośników elektrycznych monocykli.

Na świecie tego rodzaju imprezy organizowane są już od pewnego czasu i z każdym rokiem cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Rosnące grono zawodników ściąga uwagę coraz większych rzeszy widzów. Za tym idzie większe zaangażowanie sponsorów, dzięki czemu poziom kolejnych imprez zaczyna zbliżać się do poziomu innych wydarzeń sportowych, takich jak rajdy motocyklowe czy wyścigi rowerowe. Szczególnie popularne są wyścigi elektrycznych monocykli, które w szczególny sposób emocjonują widzów. Dlatego cieszy to, że nareszcie w Polsce organizowana jest impreza o charakterze mistrzostw sportowych, które są doskonałą formą popularyzacji elektrycznych mikropojazdów. Z tego właśnie powodu Pierwsze Mistrzostwa Polski UTO objęte zostały patronatem prasowym „Na jednym kole”.

Rywalizacja podzielona będzie według kategorii sprzętowych oraz poziomu zawodników. Osobno klasyfikowane będą elektryczne monocykle, hulajnogi, deskorolki i onewheele. Klasyfikacja elektrycznych monocykli podzielona będzie na dwie klasy sprzętowe – koła o napięciu baterii do 84 V oraz koła o napięciu baterii powyżej 84 V. Wyścigi odbędą się w trzech kategoriach zawodniczych – „Amator”, „Pro” i „Pro+”. Zawodnicy kategorii „Amator” pojadą na mniejszym, wolniejszym, ale za to bardziej technicznym torze. Zawodnicy „Pro” i „Pro+” pojadą na torze głównym, na którym osiągane będą największe prędkości. Niezależnie od kategorii, rywalizacja na każdym z dwóch torów będzie źródłem sporych emocji tak dla zawodników, jak i dla widowni. Oczywiście szczegóły organizacyjne mogą ulec zmianie, jest to bowiem pierwsza taka impreza. Towarzyszy jej wiele niewiadomych, stanowiących spore wyzwanie dla organizatorów. Największą niewiadomą jest oczywiście pogoda, która w ostatnich tygodniach była sprzyjająca. Dlatego trzymajmy kciuki, aby sprzyjała nam nadal i w dniu zawodów nie sprawiła przykrej niespodzianki!

Oczywiście poza emocjami sportowymi organizatorzy zadbali o odpowiednie zaplecze. Dla widzów przygotowana będzie strefa, z której będą oni mogli obserwować zmagania zawodników na torach. Na telebimie prezentowane będą poszczególne wyścigi, a całe wydarzenie będzie transmitowane na żywo na Facebooku oraz na platformie sportowa.tv. Na miejscu dostępna będzie także strefa gastronomiczna z grillem, napojami, słodkimi przekąskami i lodami. Zawody swoją obecnością zaszczycą także znani w środowisku YouTuberzy – Taba, WrongWay!, Elektryczny Adi, Hulajką po mieście, Adrian Trucker Paker i Kuba1qba. Ciekawostką jest tor dla publiczności – miejsce, które służyć będzie grom, zabawom i testom z udziałem małych pojazdów elektrycznych.

Wszystko wskazuje więc na to, że czeka nas wspaniała impreza, po której – zgodnie z deklaracjami organizatora – czekać nas będą kolejne, coraz większe i jeszcze bardziej emocjonujące.

Oczywiście nie może być rywalizacji sportowej bez nagród. Poza samą satysfakcją z uczestnictwa w takiej imprezie, najlepsi zawodnicy otrzymają nagrody ufundowane przez sponsorów imprezy. Wśród nagród znalazły się specjalne kupony, pozwalające na aktywację konta Premium w EUC World – najpopularniejszej aplikacji przeznaczonej dla użytkowników elektrycznych monocykli.

Już teraz gorąco zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w imprezie. Więcej szczegółów znajdziecie na Facebookowej stronie wydarzenia – https://www.facebook.com/events/1406152393477745.

Najnowsze artykuły
To Cię może zaciekawić...