Teleskopowa rączka i czujniki uniesienia. Naprawiamy KS-18L/XL

Elektryczne monocykle King Song KS-18L/XL to urządzenia z górnej półki. Mocne, wygodne i lubiane, cechują się wieloma nowoczesnymi i praktycznymi rozwiązaniami. Jednym z nich jest bardzo wygodny mechanizm teleskopowej rączki. Pozwala wygodnie prowadzić monocykl gdy jesteśmy w sklepie, a dzięki czujnikom uniesienia umożliwia wnoszenie go po schodach bez konieczności każdorazowego wyłączania i włączania.

Niestety, pierwsze modele monocykli KS-18L wyposażone były – jak się z czasem okazało – w niezbyt wytrzymałe elementy teleskopowe. Po pewnym okresie użytkowania zaczęły pojawiać się problemy z zatrzaskiwaniem rączki w pozycji schowanej, co poważnie utrudniało przenoszenie koła. Bywało też, że jeden z zatrzasków „puszczał” podczas podnoszenia, powodując uszkodzenie rączki.

Ostatecznie King Song uporał się z tym problemem i w nowych modelach montuje poprawione i wzmocnione „teleskopy” w kolorze czarnym. Dodatkowo, użytkownicy wymienionych monocykli wyposażonych w starsze, srebrne teleskopy, mogą liczyć na ich wymianę w ramach gwarancji. Ponieważ wymiana nie jest skomplikowana, można zaoszczędzić sporo czasu dokonując wymiany samodzielnie, co pokazałem na w poniższym filmie. Wystarczy poprosić swojego sprzedawcę o przesłanie nowych elementów na wymianę.

Wymiana teleskopowych elementów rączki to nie wszystko. Film ten pokazuje także prawidłowy sposób mocowania czujnika podniesienia koła. To kolejny z problemów trapiących monocykle KS-18L/XL. Zbyt mocno dokręcona śruba łącząca czujnik z teleskopowym elementem mechanizmu rączki powoduje, że sterownik monocykla nie jest w stanie prawidłowo określić czy monocykl jest uniesiony, czy też pozostaje na ziemi. W efekcie wielu użytkowników po prostu wyłącza tę funkcję, w normalnych warunkach bardzo przecież wygodną i przydatną. W prosty sposób można jednak poprawić to, co zepsuł monter w Chinach.

Najnowsze artykuły
To Cię może zaciekawić...