EUC World 2.10.0 jest już dostępny w Google Play

22 listopada w Google Play ukazała się nowa aktualizacja aplikacji EUC World, która wprowadza wiele nowych funkcji, a także usprawnień i poprawek. W tym artykule przedstawię Ci najważniejsze zmiany i nowe funkcje, które znajdziesz w EUC World 2.10.0.

Ulepszony AVAS

Jedną z funkcji, która z pewnością spodoba się użytkownikom jest możliwość wyboru i instalacji pakietów dźwiękowych AVAS bezpośrednio z menu aplikacji. Co więcej, teraz możesz zmieniać pakiety dźwiękowe podczas działania systemu AVAS, a zmiany będą natychmiast słyszalne. Korzystanie z funkcji AVAS jest również o wiele prostsze, dzięki reorganizacji menu AVAS i przeniesieniu zaawansowanych funkcji do osobnego menu. W tym miejscu chciałbym nadmienić, że biblioteka dostępnych pakietów dźwiękowych zostanie w najbliższych dniach poszerzona o kolejne nowe i bardzo ciekawe dźwięki…

Twoje koło nie posiada głośników BT? Nie martw się, to żaden problem, bo mam dla Ciebie pro tipa! Kup JBL Flip, JBL Go lub jakikolwiek inny przenośny głośnik Bluetooth, sparuj go z telefonem i przyczep do swojego kółka czy do plecaka. W ten sposób możesz uzyskać jeszcze bardziej szczegółowy, głośniejszy i głębszy dźwięk.

Jesteś użytkownikiem iPhone’a? Mam dla Ciebie kolejną wskazówkę. Kup jakiś tani lub używany telefon z Androidem, który będzie dedykowany do pracy z EUC World. W ten sposób będziesz mógł cieszyć się wszystkimi funkcjami EUC World. Możesz nawet umieścić go w opasce na ramię i używać jako łatwo dostępnej „deski rozdzielczej”, podczas gdy twój cenny iPhone będzie bezpiecznie schowany w plecaku lub kieszeni kurtki. W razie jakiegokolwiek wypadku ryzykujesz jedynie uszkodzenie taniego telefonu z Androidem.

Alarmy aplikacji oparte o alarmy z koła

Kolejną bardzo oczekiwaną funkcją jest możliwość reagowania na sygnały dźwiękowe z koła. Funkcja ta, obsługiwana przez nowsze koła Begode, pozwala na retransmisję dwóch alarmów z koła („beepów”) – drugiego alarmu prędkości i tzw. alarmu 80%. Informacja o obu tych alarmach jest odbierana przez EUC World i może być wykorzystana do wygenerowania alarmu prędkości o najwyższym priorytecie oraz alarmu zapasu bezpieczeństwa. Od tej pory wiatr nie będzie już problemem, ponieważ oba alarmy mogą być odczuwane jako wibracje na telefonie lub zegarku, jak również bez problemu słyszalne w głośnikach BT lub słuchawkach.

Zauważ, że kiedy włączysz tę funkcję dla alarmu prędkości o najwyższym priorytecie, będzie on aktywowany niezależnie od tego, czy próg prędkości zdefiniowany dla alarmu zostanie przekroczony, czy też zostanie wykryty drugi „beep” prędkości koła – cokolwiek nastąpi wcześniej. To samo odnosi się do alarmu zapasu bezpieczeństwa, więc może się zdarzyć, że alarm marginesu bezpieczeństwa zostanie uruchomiony, mimo że nie ma jeszcze alarmu 80% z koła. Dzieje się tak dlatego, że wartość zapasu bezpieczeństwa jest obliczana przez aplikację z pewną rezerwą. Dlatego może warto zmniejszyć ustawienie alarmu zapasu bezpieczeństwa do 10% lub nawet mniej, jeśli chcesz polegać głównie na alarmach 80% z koła i uniknąć przedwczesnych alarmów.

Opóźnienie publikacji postępów trasy

Najnowsza aktualizacja EUC World wprowadza również bardzo przydatną funkcję, która ma na celu lepszą ochronę prywatności użytkowników, którzy udostępniają innym swoje trasy na żywo. Od teraz możliwe jest ustawienie opóźnienia, z jakim postępy trasy będą prezentowane innym. Opóźnienie może wynosić od 5 minut do 3 godzin. W ten sposób inni nadal będą mogli zobaczyć postępy Twojej trasy, ale zobaczą Cię tak, jakbyś był w miejscu, które już dawno minąłeś.

Wsparcie dla najnowszych kół

Kolejną nowością jest wsparcie dla najnowszych kółek – Begode Hero, Begode Commander i Veteran Abrams. Ulepszono również funkcję odblokowywania kół King Song wyposażonych w najnowsze wersje firmware. Różne poprawki i ulepszenia zostały wprowadzone również dla innych kół.

Pozostałe zmiany

Synchronizacja zapisanych tras i dzienników danych została poprawiona. Ulepszona synchronizacja nie tylko poprawia wydajność aplikacji, ale powinna również znacznie zmniejszyć wykorzystanie przepustowości łącza internetowego.

Od listopada 2021 roku wszystkie aktualizacje aplikacji publikowane w Google Play muszą być kompatybilne z nowym mechanizmem dostępu do plików (tzw. „scoped storage”), wprowadzonym jako opcja w Androidzie 10 i wymaganym przez Androida 11 i nowsze. W związku z tym zmianie uległa lokalizacja plików przechowywanych przez EUC World w pamięci urządzenia. Od tej pory logi z danymi (zarówno logi z koła jak i logi ładowania) będą zapisywane w publicznym folderze Downloads. Zdjęcia i filmy nagrane za pomocą wbudowanej w aplikację kamery będą zapisywane odpowiednio w publicznych folderach Pictures i Movies. Wszystkie pliki utworzone przez poprzednie wersje aplikacji EUC World będą nadal dostępne w folderze EUC World, ale nie będą już dostępne dla nowszych wersji aplikacji.

Najnowsze artykuły
To Cię może zaciekawić...