WheelLog to znana większości z Was aplikacja, która jest bezpłatną alternatywą dla fabrycznych aplikacji do obsługi elektrycznego monocykla. Potrafi obsługiwać wybrane monocykle produkowane przez firmy King Song, Gotway, Inmotion oraz Ninebot (na razie tylko Z6/Z8/Z10, ale właśnie pracuję nad dodaniem obsługi pozostałych modeli). Głównym zadaniem WheelLog-a jest rejestrowanie i wyświetlanie szczegółowych parametrów koła, ale można też zmieniać niektóre ustawienia – tryb pracy oświetlenia, ustawienie „twardości” pedałów czy limitu prędkości.
Jeśli już korzystasz z WheelLoga, to być może zainteresuje Cię nowa wersja, którą przygotowywałem w ostatnich dniach. Jedną z nowości jest to, że przygotowana przeze mnie wersja jest polskojęzyczna. Jeśli angielski nie jest Twoją mocną stroną, to teraz korzystanie z tej aplikacji nie będzie żadnym problemem. To jednak nie jedyna zmiana, a sam tytuł należy rozumieć dosłownie. Otóż od teraz WheelLog potrafi mówić!
Wyruszając w dalekie trasy muszę mieć stałą kontrolę nad parametrami monocykla. Chcę znać przejechany dystans, mieć kontrolę nad prędkością jazdy czy stanem akumulatora. Ciągłe zaglądanie w smartfona jest nie tylko niewygodne, ale i niebezpieczne. Zresztą główną aplikacją która jest wówczas na ekranie jest Komoot – moja ulubiona aplikacja do planowania trasy i do nawigacji. Teoretycznie można połączyć WheelLog z zegarkiem Pebble, na którym będą wyświetlane główne parametry. Pebble jednak swoje kosztuje, poza tym jest to kolejny „grat” który trzeba założyć na rękę i na który trzeba co chwila zerkać. Dużo tańszym rozwiązaniem są słuchawki, które nie blokują dźwięków z otoczenia, za to pozwalają słuchać muzyki i komunikatów głosowych z nawigacji czy też właśnie z mojej nowej aplikacji WheelLog. Takie słuchawki są też dużo bardziej praktyczne i uniwersalne.
Moja nowa wersja WheelLog-a jest obecnie w fazie rozwoju i testów, ale już teraz możesz ją pobrać i korzystać z niej do woli. Jeśli już posiadasz zainstalowaną inną wersję tej aplikacji (np. z Google Play), musisz ją wpierw odinstalować. Dodatkowo konieczne może być odblokowanie możliwości instalacji oprogramowania z niezaufanych źródeł. Dopóki nie zakończę prac testowych nad tym programem, będzie to jedyna możliwość instalacji. Ponieważ „przejąłem pałeczkę” developera tej aplikacji, już niedługo będzie ona dostępna i aktualizowana za pośrednictwem Google Play. Aplikacja dostępna jest wyłącznie dla urządzeń z systemem Android w wersji co najmniej 4.4 (KitKat).
Najbardziej aktualną wersję zawsze znajdziesz tutaj – https://euc.world/getwheellog
Mapy na żywo
Kolejną z nowości jaką znajdziesz w aplikacji jest funkcja map na żywo. Od pewnego czasu moje większe wyprawy możesz śledzić na mapie, którą znajdziesz na głównej stronie bloga. Okazuje się, że ta funkcjonalność spodobała się wielu osobom, które chciałyby móc także udostępniać swoje wycieczki na żywo – rodzinie, przyjaciołom czy po prostu wszystkim, których interesują możliwości elektrycznych monocykli. Teraz także Ty możesz rejestrować swoje przejazdy, a wybrane z nich udostępniać bliskim. A może warto jakąś trasą pochwalić się całej światowej społeczności? O tym w każdej chwili możesz zadecydować wybierając odpowiednią opcję widoczności trasy w ustawieniach programu.
Serwis https://euc.world dopiero raczkuje, ale już teraz można z niego korzystać. Możesz w nim zapisywać swoje przejazdy i w ten sposób tworzyć historię swoich doświadczeń z jazdy na jednym kole. Do trasy możesz łatwo dodawać zdjęcia. Jeśli Twój monocykl jest połączony z aplikacją WheelLog, razem ze śladem trasy zapisane zostaną szczegółowe parametry monocykla. Później łatwo będzie prześledzić jak Twoje koło radziło sobie na trasie przejazdu. Z czasem pojawi się tam coraz więcej przydatnych funkcji.
Podziel się uwagami
Podoba Ci się nowy program? Masz jakieś uwagi? A może masz ciekawy pomysł, który warto dodać do programu? Napisz o tym w komentarzach poniżej lub wyślij mailem – sebastian@najednymkole.pl