EUC World. Nowa aplikacja dla monocykli już w Google Play!

EUC World to mocno rozbudowana, ulepszona i zmieniona wersja popularnego WheelLog-a. Aplikacji, która jest bezpłatną alternatywą dla kiepskich aplikacji fabrycznych. Gdy na początku 2019 roku zabrałem się za rozwój WheelLoga nie sądziłem, że moja wersja stanie się tak bardzo popularna. Na początku chodziło przecież tylko o to, aby dodać pewne funkcje potrzebne mi w czasie letniej, siedmiodniowej wyprawy z północy na południe Polski. Szybko okazało się, że „mój” WheelLog zaskarbił sobie sympatię wielu użytkowników na całym świecie. To zachęciło mnie do tego, by podjąć trud dalszego rozwoju aplikacji z korzyścią dla całej, elektromonocyklowej społeczności. Mimo wielu zmian aplikacja nadal zachowywała pierwotną nazwę, co było przyczyną dwóch problemów. Po pierwsze wprowadzało w błąd, gdyż nigdy nie wiadomo było o jakim WheelLogu mowa. Z tego powodu rozwijaną przeze mnie wersję nazywano na różnych forach „WheelLogiem z euc.world” albo „WheelLogiem Seby”. Nie rozwiązało to jednak w pełni problemów z pomyłkami. Po drugie niezmieniona nazwa uniemożliwała rozpowszechnianie aplikacji za pośrednictwem Google Play. W konsekwencji aplikacja wymagała ręcznej instalacji oraz aktualizacji, nie mówiąc o konieczności zezwolenia na instalację aplikacji z nieznanego źródła. Nie każdy był w stanie to ogarnąć.

Od teraz EUC World

Dzisiejszy dzień jest szczególny. Dzisiaj w sklepie Google Play swą premierę ma aplikacja EUC World. Nazwa jest nieprzypadkowa, gdyż program stał się częścią serwisu euc.world i będzie rozwijany swoją własną drogą, bez oglądania się na swój pierwowzór. Zresztą już teraz zmiany pomiędzy obu aplikacjami są na tyle istotne, że trudno mówić o EUC World jako o wersji WheelLoga.

Gdy piszę te słowa jeszcze nie znajdziesz EUC World za pośrednictwem wyszukiwarki Google Play. Aplikacja jest dostępna w ramach otwartych testów beta dla zaproszonych osób. No i właśnie teraz serdecznie zapraszam do testów także Ciebie. Aby skorzystać z zaproszenia i zainstalować EUC World po prostu kliknij na przycisk poniżej.

Mam nadzieję, że mogę liczyć na Twoje uwagi, opinie i pomysły. EUC World stał się tym czym jest dzięki swoim użytkownikom z całego świata. Ich sugestie oraz zgłoszenia problemów pozwalają mi stale rozwijać aplikację oraz dodawać nowe, cenne funkcje.

Co dalej?

EUC World zachowuje wsparcie dla zegarków Pebble. W trakcie tworzenia jest towarzysząca aplikacja na zegarki z systemem Wear (znanym dawniej jako Android Wear). Zaraz później pojawi się także zupełnie nowa aplikacja dla zegarków opartych o system Tizen (a więc cała rodzina smartwatchy Samsunga). Fitbit oraz Garmin także są na tapecie. Równolegle rozwijany będzie mocno serwis euc.world, który poza nowymi funkcjami zyska polskojęzyczny interfejs. Słowem – będzie się działo!

Mogę liczyć na Twoją pomoc?

Wszystko o czym piszę powyżej wykonuję w czasie wolnym, którego mam niewiele. Praca ta nie przynosi mi żadnych dochodów, a nierzadko odbywa się kosztem rodziny czy przyjaciół (których serdecznie za to przepraszam i jednocześnie dziękuję za wyrozumiałość). EUC World oraz serwis euc.world są dostępne zupełnie bezpłatnie. Nie oznacza to jednak, że ich rozwój czy utrzymanie nic nie kosztuje. Nie mam sponsorów, nie sprzedaję prywatności swoich użytkowników firmom reklamowym. Jeśli korzystasz na co dzień z efektów mojej pracy zastanów się nad tym, aby wesprzeć mnie w jakiś sposób. Najprościej jest przekazać dowolną darowiznę za pośrednictwem PayPal. Z nich finansuję bieżące koszty utrzymania usług internetowych, pokrywam koszty zakupu niezbędnych narzędzi i tak dalej. Możesz także pomóc mi w inny sposób. Na przykład udostępniając na jakiś czas zegarek z systemem Tizen, Garmin ConnectIQ lub Fitbit.

Najnowsze artykuły
To Cię może zaciekawić...